Знайти суму спадної нескінченної геометричної прогресії якщо q=1/2 d5=√2/16


Ответы на вопрос

Отвечает Левицкая Катерина.

Ответ:    2√2.

Объяснение:

q=1/2;

b5=√2/16.

*******

q<1 => S=(b1)/(1-q).

----

b(n)=b1*q^(n-1).

b(5)=b1*(1/2)^(5-1) = b1*(1/2)^4 = b(1)* 1/16=b(1)/16;

b(1)/16=√2/16;

b(1) =√2/16 * 16;

b(1)=√2.

---------

S=√2/(1-1/2) = √2/(1/2) = 2√2.