Знайдіть суму перших шести членів арифметичної прогресії (an), якщо а1 = -11, d = 2,5.


Ответы на вопрос

Отвечает Колодий Женя.

Ответ:

Объяснение:

Sn = (n/2) * (a1 + an)

де a1 - перший член прогресії, an - n-й член прогресії, n - кількість членів прогресії.

У нашому випадку, a1 = -11, d = 2,5.

Знайдемо значення шостого члена прогресії:

a6 = a1 + (6-1)d = -11 + 52,5 = 1,5

Тепер можемо знайти суму перших шести членів прогресії:

S6 = (6/2) * (-11 + 1,5) = 6 * (-9,5) / 2 = -28,5

Отже, сума перших шести членів арифметичної прогресії дорівнює -28,5.