Відомо, що корені квадратного рівняння + 5х + d = 0 задовільняють умову + = 3. Знайти корені

рівняння та значення d.

Ответы на вопрос

Отвечает Жирнов Влад.

Ответ: x₁=4    x₂=-9     d=-36.

Объяснение:

\displaystyle\\x^2+5x+d=0\ \ \ \ \ \ 3x_1+x_2=3\ \ \ \ \ \ x_1=?\ \ \ \ \ \ x_2=?\ \ \ \ \ \ d=?\\\\-\left \{ {{x_1+x_2=-5} \atop {3x_1+x_2=3}} \right.\ \ \ \ x_1-3x_1=-5-3 \ \ \ \ -2x_1=-8\ |:(-2)\ \ \ \ \ x_1=4.\\\\4+x_2=-5\\\\x_2=-9.\\\\d=x_1*x_2=4*(-9)=-36.