Питання №6 ? 2 бали У 15 коробок розклали 76 олівців. У маленькі поклали по 4 олівця, а у великі

– по 6 олівців. Скільки вийшло маленьких і скільки великих коробок з олівцями? У відповіді вкажіть їх добуток.

Ответы на вопрос

Отвечает Рябичева Анастасия.

Розв'язання:

Нехай розклали олівці по х маленьким та у великим коробкам, тоді х+у=15. Оскільки у маленькі поклали 4х олівців, а у великі – 6у олівців, а всього розклали 76 олівців, то складемо систему рівнень та розв'яжемо її:

{х+у=15

{4х+6у=76

{х=15-у

{4(15-у)+6у=76

{х=15-у

{60-4у+6у=76

{х=15-у

{2у=16

{х=15-у

{у=8

{х=15-8

{у=8

{х=7

{у=8

Отже, 76 олівців розклали у 7 маленьких та 8 великих коробок.

Добуток: 7*8=56

Відповідь: 56