ДАЮ 100 БАЛОВ Розв'язати рівняння(Решить уравнение) х-5/х+3 + х+3/х-5=-2 1/2 Обов'язково не тільки

відповідь.А ще й вирішення кожну дію розписати(Расписать каждое действие не просто ответ)

Ответы на вопрос

Отвечает Калинин Артём.

х ≠ - 3

х ≠ 5

 \frac{x - 5}{x + 3}  +  \frac{x + 3}{x - 5}  =  - 2 \frac{1}{2}  \\  \frac{2(x - 5) {}^{2} + 2(x + 3) {}^{2}  + 5(x - 5)(x + 3) }{2(x + 3)(x - 5)}  = 0 \\ 2( {x}^{2}  - 10x + 25) + 2 ({x}^{2}  + 6x + 9) + 5( {x}^{2}  - 2x - 15) = 0 \\ 2 x {}^{2}  - 20x + 50 + 2 {x}^{2}  + 12x + 18 + 5 {x}^{2}  - 10x - 75 = 0 \\ 9 {x}^{2}  - 18x - 7 = 0 \\ a =9 \\  b = - 18 \\  c =   - 7\\ D =  {b}^{2}  - 4ac =  ( - 18) {}^{2}  - 4 \times 9 \times ( - 7) =  \\  = 324 + 252 = 576 \\ x_{1} =   \frac{18 + 24}{9 \times 2}  =  \frac{42}{9 \times 2} =  \frac{7}{3} = 2 \frac{1}{3}   \\ x_{2} =  \frac{18 - 24}{9 \times 2}  =  -  \frac{6}{18}  =  -  \frac{1}{3}