ОЧЕНЬ СРОЧНО!!!! ДАМ 20 БАЛЛОВ Обчисліть масову частку (%) солі у розчині, отриманому розчиненням

2 г цієї солі у 38 мл води.

Ответы на вопрос

Отвечает Шергунова Дарья.

Ответ:

Масова частка солі у розчині - 5,26%.

Объяснение:

Спочатку треба визначити концентрацію розчину у масах на одиницю об'єму:

c = m/V

де c - концентрація, m - маса речовини, V - об'єм розчину

З речення задачі ми маємо:

m(солі) = 2 г

V(розчину) = 38 мл = 0,038 л

Отже, концентрація розчину становить:

c = m/V = 2 г / 0,038 л = 52,6 г/л

Тепер можна знайти масову частку солі у відсотках:

% = (m(солі) / m(розчину)) * 100%

m(розчину) може бути знайдено з допомогою густини (питомої маси) розчину або шляхом додавання ваги солі до об'єму води:

m(розчину) = m(солі) + m(води) = 2 г + 38 г = 40 г

Тоді:

% = (2 г / 40 г) * 100% = 5%

Отже, масова частка солі у розчині становить 5%.

сделайте пожалуйста Лучший Ответ! спасибо! ❤️

Отвечает Лутова Амина.

Дано:

V(води) = 38 мл

m(солі) = 2 г

Знайти:

ω(солі) - ?

Розв'язання:

1) m(води) = ρ * V = 1 * 38 = 38 г;

2) m р-ну(солі) = m(солі) + m(води) = 2 + 38 = 40 г;

3) ω(солі) = m * 100% / m р-ну = 2 * 100% / 40 = 5%.

Відповідь: Масова частка солі становить 5%.