Площа прямокутника дорівнює 28см квадратних, а його периметер -22см.Знайдіть сторону прямокутника


Ответы на вопрос

Отвечает Василевский Даник.

Нехай сторони прямокутника х см та у см

Знаючи периметр та площу, складемо систему рівнянь:

{ху=28            {х=28/у

{2х+2у=22     {(2*28):у+2у=22

56/у+2у=22

56+2у²=22у

2у²-22у+56=0

D=121-4*28=121-112=9

√D=3

х1=(11-3_:2=4;  х1=28:4=7

х2=(11+3):2=7; х2=28:7=4

Ответ: сторони прямокутника дорівнюють 4 см та 7 см.