Знайдіть суму перших шести членів арифметичної прогресії (an) якщо а1 =-11 d=2,5


Ответы на вопрос

Отвечает Грицило Аня.
Дано: (an)- арифметична прогресія; a1=-11, d=2,5.
Знайти: S6

Розв'язання:

a6=a1+d(n-1)= -11+2,5*(6-1)= -11+12,5=1,5.
Завдяки цьому рішенні, ми знайдемо S6.

S6=(a1+a6)n/2= (-11+1,5)*6/2=-9,5*6/2=-57/2=-28,5.

Відповідь: S6=-28,5