Які розміри повинні мати капіляри дерева, щоб підняти воду на висоту 30 м - висоту середньої сосни?

Яку роботу при цьому виконують сили поверхневого натягу?

Ответы на вопрос

Отвечает Халиуллина Ильзира.

h = 2σ/(ρgr); r = 2σ/(ρgh) = 72·10⁻³/(1000·10·30) = 24 · 10⁻⁸ м;

А = (Fh)/2 = (σ2πrgh)/2 = σπrgh = 72·10⁻³· 3.14 · 24 · 10⁻⁸ · 10 · 30 =

=16277,76 · 10⁻⁹Дж = 16277,76 нДж