Санчата скочуються з гірки. Які перетворення енергії відбуваються під час цього руху? Відповідь

пояснити.

Ответы на вопрос

Отвечает Шабалина Александра.
З визначення коеф.тертя і тригонометричного співвідношення скатывающей і притискає сил k= F/N = g*sin(a)/g*cos(a)= tg(a). Вимірювання, виходячи з сказаного, зводиться до вимірювання тангенса кута tg(a)=H/L, тобто катетів прямокутного трикутника, для чого і потрібна лінійка. Коеф.тертя спокою відповідає куту нахилу дошки, при якому брусок зривається з місця. Коеф.тертя ковзання відповідає куту, при якому брусок рухається рівномірно по похилій дошці.Багаторазово вимірявши і обчисливши середнє значення, отримаємо шукані величини