Коловому витку, що перебуває в однорідному магнітному полі, надають форму квадрата. Площина контуру

весь час перпендикулярна до ліній індукції поля. Радіус витка — 5 см, його опір — 5 Ом, модуль індукції магнітного поля дорівнює 100 мТл. Який заряд пройде по контуру? Відповідь запишіть з точністю до десятих  мкКл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Похильченко Кристина.

Ответ:

По контуру пройдет заряд приблизительно 33,7 мкКл

Примечание:

a \ - сторона квадрата

Объяснение:

Дано:

r = 0,05 м

R = 5 Ом

B = 0,1 Тл

Найти:

q \ - \ ?

-----------------------------

Решение:

Площадь кольца:

S_{1} = \pi r^{2}

Длинна кольца:

l = 2 \pi r

Периметр квадрат равен длине кольца, и все стороны квадрата равны:

l = 4a

2 \pi r = 4a \Longrightarrow a = \dfrac{2 \pi r }{4} = \dfrac{\pi r}{2}

Площадь квадрата:

S_{2} = a^{2} = \Bigg( \dfrac{\pi r}{2} \Bigg)^{2} = \dfrac{\pi^{2}r^{2}}{4}

Магнитный поток:

\Phi = BS

Сила тока:

I = \dfrac{q}{\Delta t}

ЭДС:

\xi = \dfrac{|\Delta \Phi|}{\Delta t}

Закон Ома:

I = \dfrac{\xi}{R} \Longrightarrow \xi = IR

\dfrac{|\Delta \Phi|}{\Delta t} = \dfrac{qR}{\Delta t} \bigg | : \Delta t

|\Delta \Phi| = qR

\Delta SB = qR \Longrightarrow q = \dfrac{ \Delta SB}{R} = \dfrac{B(S_{1} - S_{2})}{R} = \dfrac{B\Bigg( \pi r^{2} -  \dfrac{\pi^{2}r^{2}}{4}\Bigg)}{R} =\dfrac{\pi  r^{2} B\Bigg(1  -  \dfrac{\pi}{4}\Bigg)}{R}

\boldsymbol{\boxed{q = \dfrac{\pi  r^{2} B\Bigg(1  -  \dfrac{\pi}{4}\Bigg)}{R}}}

Расчеты:

\boldsymbol q = (π·0,0025 м²·0,1 Тл(1 - π/4)) / 5 Ом \boldsymbol \approx 33,7 мкКл

Ответ: q\approx 33,7 мкКл.