1.Визначте модуль сили Ампера, що діє на провідник зі струмом завдовжки 35см у магнітному полі з

індукцією 0,05 Тл, якщо кут між вектором магнітної індукції й напрямком струму становить 60°. Сила струму в провіднику дорівнює 0,3 А. 2. Прямолінійний провідник довжиною 0,6 м, по якому проходить струм силою 2,5 А, знаходиться в однорідному магнітному полі під кутом 30° до ліній індукції. При цьому на нього діє сила Ампера, модуль якої 0,6 Н. Визначити модуль індукції магнітного поля.

Ответы на вопрос

Отвечает Цапушел Ирина.

1. Сила Ампера на провідник дорівнює F = BIL*sin(θ), де B - індукція магнітного поля, I - сила струму, L - довжина провідника, θ - кут між напрямком струму та вектором магнітної індукції.

Підставляючи дані в формулу, отримаємо F = 0.05 Тл * 0.3 А * 0.35 м * sin(60°) ≈ 0.0061 Н.

Тому модуль сили Ампера, що діє на провідник, дорівнює 0.0061 Н.

2. Сила Ампера на прямолінійний провідник дорівнює F = B * I * L * sin(θ), де B - індукція магнітного поля, I - сила струму, L - довжина провідника, θ - кут між напрямком струму та вектором магнітної індукції.

У даному випадку сила Ампера дорівнює 0.6 Н, сила струму I = 2.5 А, довжина провідника L = 0.6 м, а кут між напрямком струму та вектором магнітної індукції θ = 30°.

Підставляючи дані в формулу, маємо 0.6 Н = B * 2.5 А * 0.6 м * sin(30°).

Розв'язуючи рівняння відносно B, отримуємо B = 0.6 Н / (2.5 А * 0.6 м * sin(30°)) ≈ 0.693 Тл.

Отже, модуль індукції магнітного поля дорівнює 0.693 Тл.