1. Визначити модуль індукції магнітного поля. Прямолінійний провідник довжиною 0,8 м, по якому

проходить струм силою 4 А, знаходиться в однорідному магнітному полі під кутом 30° до ліній індукції. При цьому на нього діє сила Ампера, модуль якої 0,5 Н. 2. Під яким кутом до силових ліній магнітного поля з індукцією 0,08 Тл розмістили провідник довжиною 25 см, по якому тече електричний струм 0,5 А, якщо на нього діє сила Ампера величиною 1,25 мН.

Ответы на вопрос

Отвечает Куклицкая Аня.

Ответ:

1.

Модуль индукции магнитного поля равен 0,3125 Тл

2.

Под углом приблизительно 7,2° разместили проводник к линиям магнитного поля

Объяснение:

1.

Дано:

l = 0,8 м

I = 4 A

\alpha = 30°

F_{A} = 0,5 Н

Найти:

B \ - \ ?

----------------------------------

Решение:

Закон Ампера:

F_{A} = BIl \sin \alpha  \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{B = \frac{F_{A} }{Il \sin \alpha} }}

Расчеты:

\boldsymbol B = (0,5 Н) / (0,8 м · 4 A · sin 30°) = 0,3125 Тл

Ответ: B = 0,3125 Тл.

2.

Дано:

B = 0,08 Тл

l = 0,25 м

I = 0,5 A

F_{A} = 1,25 · 10⁻³ H

Найти:

B \ - \ ?

----------------------------------

Решение:

Закон Ампера:

F_{A} = BIl \sin \alpha  \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{\alpha  = \arcsin \Bigg( \frac{F_{A} }{BIl} \Bigg) }}

Расчеты:

\boldsymbol \alpha  = arcsin ((1,25 · 10⁻³ H) / (0,08 Тл · 0,5 A · 0,25 м)) \boldsymbol \approx 7,2°

Ответ: \alpha \approx 7,2°.