виконуючи експеримент учень за допомогою динанометра рівномірно рухає березовий брусок об'ємом

800см3 по горизонтальному столу при цьому пружина динанометра розтягнулася на 5,6 см Яка жорсткість пружини якщо коефіцієнт тертя між бруском і столом 0,4? без ответа не писать

Ответы на вопрос

Отвечает Естафьева Соня.

Ответ:

Объяснение:

За законом Гука динамометр показує силу рівну силі тертя, що діє на брусок. Тобто:

F = Fтр = µN

де µ - коефіцієнт тертя, N - сила нормалі, що дорівнює вазі бруска, тобто N = mg, де g - прискорення вільного падіння, а m - маса бруска.

Таким чином, отримуємо вираз для жорсткості пружини:

k = F/Δl = µN/Δl = µmg/Δl

За законом Архімеда об'єм бруска дорівнює об'єму витісненої ним рідини, тобто об'єму рідини, що витікає з динамометра при розтягуванні пружини. Ця кількість рідини може бути виміряна за допомогою мірного циліндра. За умовою, об'єм бруска дорівнює 800 см³.

Отже, потрібно знайти масу бруска, щоб обчислити жорсткість пружини:

m = ρV = 0,6 г/см³ × 800 см³ = 480 г

де ρ - густина березового дерева.

Тепер можна обчислити жорсткість пружини:

k = µmg/Δl = 0,4 × 480 г × 9,81 м/с² / 0,056 м ≈ 338 Н/м

Отже, жорсткість пружини динамометра становить близько 338 Н/м.