Балон, заповнений азотом, має об'єм 50 л, а тиск всередині балону склав 500 кПа. Середня

квадратична швидкість молекул азоту в балоні 700 м/с Знайти масу азоту в балоні. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Зайцев Дмитрий.

Масу азоту можна вирахувати за допомогою формули М = (P * V) / (R * T), де M - маса газу, P - тиск, V - об'єм, R - газова константа, T - температура.

Спочатку необхідно обчислити температуру. Це можна зробити, використовуючи формулу T = (2 * m * v^2) / (3 * R), де m - маса молекули, v - середня швидкість молекул.

m = m_0 * N_0 / N = (P * V) / (R * T) = (500 * 10^3 * 50 * 10^-3) / (8.31 * (2 * (700^2) / (3 * 8.31)))

Отже, маса азоту у балоні дорівнює більше менше 34 грама.