Визначити відносну деформацію, якщо металевий зразок довжиною 100мм після навантаження має довжину

105мм​

Ответы на вопрос

Отвечает Депелян Сергей.

Відносна деформація (ε) - це величина, яка вимірюється в безрозмірних одиницях і вказує на зміну довжини (або форми) тіла внаслідок дії зовнішнього навантаження. Вона визначається як відношення зміни довжини (ΔL) до початкової довжини (L₀):ε = ΔL / L₀У даному випадку, початкова довжина зразка L₀ = 100 мм, а після навантаження довжина збільшилася до L = 105 мм. Тоді зміна довжини становить:ΔL = L - L₀ = 105 мм - 100 мм = 5 ммПідставляючи ці значення в формулу для відносної деформації, ми отримуємо:ε = ΔL / L₀ = 5 мм / 100 мм = 0,05 або 5%Отже, відносна деформація зразка після навантаження становить 5% або 0,05.

Отвечает Иванов Илья.

Відповідь: Відносна деформація становить 0.05 або 5%.

Пояснення:

Відносна деформація обчислюється за формулою:

ε = (l - l₀) / l₀

де l₀ - початкова довжина зразка, l - довжина зразка після деформації.

За вказаними умовами:

l₀ = 100 мм

l = 105 мм

Отже, відносна деформація буде:

ε = (105 мм - 100 мм) / 100 мм = 0.05

Відносна деформація становить 0.05 або 5%.