Мисливець стріляє з рушниці з рухомого човна в напрямку його руху.Маса човна з мисливцем -100кг

,маса заряду -20 г,середня швидкість дробу й порохових газів -500 м/с. Визначте,яку швидкість мав човен,якщо він зупинився після трьох пострілів,швидко зроблених один за одним.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рошташ Петя.

Ответ:

Лодка имела скорость 0,3 м/с

Примечание:

Считаем, что время между выстрелами стремится к нулю, поэтому изменение скорости лодки за время между выстрелами пренебрежительно мало.

Так как лодка остановилась после выстрелов, то её импульс будет равен нулю, так как её скорость равна нулю.

Объяснение:

Дано:

m_{l} = 100 кг

m_{p} = 0,02 кг

v_{p} = 500 м/с

N = 3

Найти:

v_{l} \ - \ ?

----------------------------------

Решение:

Импульс:

\boxed{\vec{p} = m\vec{v}}

Импульс лодки до выстрелов:

\overrightarrow{p_{l}} = m_{l}\overrightarrow{v_{l}}

Импульс пули:

\overrightarrow{p_{p}} = m_{p}\overrightarrow{v_{p}}

По закону сохранения импульса:

\overrightarrow{p_{l}}  = N\overrightarrow{p_{p}}

m_{l}\overrightarrow{v_{l}} =N m_{p}\overrightarrow{v_{p}}

OX:m_{l}{v_{l}} = Nm_{p}{v_{p}} \Longrightarrow \boldsymbol{ \boxed{v_{l} = \frac{Nm_{p}{v_{p}}}{m_{l}} }} - скорость лодки до выстрелов

Расчеты:

\boldsymbol{v_{l}} = (3 · 0,02 кг · 500 м/с) / (100 кг) = 0,3 м/с

Ответ: v_{l} = 0,3 м/с.

#SPJ1