1.Чому дорівнює кулонівська сила взаємодії двох однакових зарядів по 10 нКл, якщо вони знаходяться

на відстані 10 см один від одного?​

Ответы на вопрос

Отвечает Белявский Вова.

Відповідь:

Згідно з законом Кулонa, сила електростатичного взаємодії між двома точковими зарядами, що знаходяться на відстані r один від одного, дорівнює:

F = k*q1*q2/r^2

Де k - електростатична стала, q1 і q2 - заряди, r - відстань між зарядами.

У нашому випадку, q1=q2=10 нКл та r=0.1 м (10 см).

Тоді сила електростатичного взаємодії між зарядами дорівнює:

F = 9*10^9 * (10*10^-9)^2 / (0.1)^2 = 9*10^-5 Н

Отже, кулонівська сила взаємодії двох однакових зарядів по 10 нКл на відстані 10 см один від одного дорівнює 9*10^-5 Н.