За допомогою гідравлічного пресу, площі циліндрів якого відрізняються в 50 раз, потрібно підняти

вантаж вагою 250 кН. Яку силу потрібно прикласти до меншого поршня?? Даю 50 балов аж срочно нужна

Ответы на вопрос

Отвечает Котик Даша.

Ответ:

Для розв'язання цього завдання використаємо принцип Паскаля, який стверджує, що тиск, створений у рідині, передається однаково в усіх напрямках. Застосуємо формулу Паскаля:

F1/A1 = F2/A2,

де F1 - сила, яку прикладають до меншого поршня,

A1 - площа меншого поршня,

F2 - сила, необхідна для підняття вантажу,

A2 - площа більшого поршня.

Ми знаємо, що вага вантажу дорівнює 250 кН, а площа меншого поршня в 50 разів менша, ніж площа більшого поршня. Отже, A2 = 50 * A1.

Підставимо відомі значення в формулу Паскаля:

F1/A1 = F2/(50 * A1).

Перенесемо F1 на один бік рівняння:

F1 = (F2 * A1)/(50 * A1).

Скоротимо A1:

F1 = F2/50.

Знаючи, що F2 = 250 кН, підставимо це значення в остаточне рівняння:

F1 = 250 кН / 50 = 5 кН.

Тому, сила, яку потрібно прикласти до меншого поршня, дорівнює 5 кН.

Объяснение:

.