Горизонтальний провідник масою 50 г і завдовжки 50 см лежить на рейках у однорідному вертикальному

магнітним полем з індукцією 0,1 Т. По провіднику тече струм з силою 2 ампери, визначити прискорення з яким рухається провідник, якщо тертя відсутнє

Ответы на вопрос

Отвечает Соболь Иван.

Ответ:

Проводник двигается с ускорением 2 м/c²

Объяснение:

Дано:

m = 0,05 кг

B = 0,1 Тл

l = 0,5 м

I = 2 A

\alpha = 90°

F_{T} = 0

Найти:

a \ - \ ?

-------------------------------

Решение:

Сила Ампера:

F = BIl \sin \alpha

По второму закону Ньютона:

\overrightarrow{F} + \overrightarrow{N} + m\vec{g} = m\vec{a}

OX: F + 0 + 0 = ma

F = ma

BIl \sin \alpha = ma \Longrightarrow \boldsymbol { \boxed{ a = \dfrac{BIl \sin \alpha}{m} }}

Расчеты:

\boldsymbol a = (0,1 Тл · 2 A · 0,5 м · sin 90°) / 0,05 кг = 2 м/c²

Ответ: a = 2 м/c².