100 баллов Аеростат, наповнений гелієм при тиску 100 кПа і температурі 300 К, має знаходитися на

висоті де густина повітря на 20% менша, ніж у поверхні землі. визначте масу оболонки аеростата, якщо його обєм 500 м3. оболонка нерозтяжна і герметична. Густина повітря на поверхні землі 1.29 кг/м3

Ответы на вопрос

Отвечает Микелевич Настя.

Відповідь:

маса оболонки повітряної кулі становить приблизно 516,8 кг.

Пояснення:

Щоб визначити масу оболонки повітряної кулі, нам спочатку потрібно обчислити висоту, де густина повітря на 20% менша, ніж на поверхні землі.

Щільність повітря на бажаній висоті можна розрахувати за допомогою закону ідеального газу:

P * V = n * R * T

де P — тиск, V — об’єм, n — кількість молей газу, R — газова стала, T — температура.

Переставляючи рівняння, ми можемо обчислити густину повітря:

ρ = P / (R * T)

де ρ – густина повітря.

На поверхні землі тиск 100 кПа, а температура 300 К, тому густину повітря можна обчислити так:

ρ = 100 кПа / (R * 300 К) = 1,29 кг/м3

На потрібній висоті щільність повітря на 20% менша, ніж на поверхні землі, тому її можна розрахувати наступним чином:

ρ' = 0,8 * 1,29 кг/м3 = 1,0336 кг/м3

Тепер ми можемо використовувати закон ідеального газу, щоб обчислити тиск на бажаній висоті:

P' = ρ' * R * T = 1,0336 кг/м3 * R * 300 K = 77,17 кПа

масу оболонки повітряної кулі можна розрахувати наступним чином:

m = ρ * V = 1,0336 кг/м3 * 500 м3 = 516,8 кг