Визначити кінетичну енергію руху молекул газу, який знаходиться при температурі 15°С, тиск газу.


Ответы на вопрос

Отвечает Галь Денис.

Для визначення кінетичної енергії руху молекул газу необхідно знати середню кінетичну енергію молекул, яка обчислюється за формулою:

E = (3/2) kT

де E - середня кінетична енергія молекул, k - стала Больцмана, T - температура газу в Кельвінах.

Для переведення температури з градусів Цельсія в Кельвіни необхідно додати 273.15. Таким чином, температура газу в Кельвінах дорівнює:

T = 15°C + 273.15 = 288.15 K

Знайдемо стала Больцмана k, використовуючи відомі константи:

k = 1.38 * 10^-23 Дж/К

Тепер можна обчислити середню кінетичну енергію молекул газу:

E = (3/2) * k * T = (3/2) * 1.38 * 10^-23 Дж/К * 288.15 K = 6.21 * 10^-21 Дж

Щодо тиску газу, то для його визначення необхідно мати додаткову інформацію про об'єм газу та кількість речовини. Згідно з ідеальним газовим законом, тиск газу може бути обчислений за формулою:

pV = nRT,

де p - тиск газу, V - об'єм газу, n - кількість речовини газу, R - універсальна газова стала, T - температура газу в Кельвінах.

Якщо буде дано інформацію про об'єм газу та кількість речовини, можна обчислити тиск газу за допомогою цієї формули.