Одна кулька має 2 мільйони надлишкових електронів,а в іншій не вистачає 1 мільярда електронів.

Кулька знаходиться на відстані 10мм. Знайти силу взаємодії між тілами та пояснити який заряд по знаку мають тіла Срочно даю 12 балів!

Ответы на вопрос

Отвечает Серин Аймира.

Відповідь:

≈ 5.75 Н

Пояснення:

Сила взаємодії між двома зарядженими тілами може бути визначена за законом Кулона:

F = k * (q1 * q2) / r^2

де k - коефіцієнт пропорційності, q1 і q2 - заряди тіл, r - відстань між ними.

У даному випадку маємо:

q1 = 2 млн електронів = 2 * 10^6 * 1.6 * 10^-19 Кл (заряд переведено в кулони)

q2 = -1 млрд електронів = -1 * 10^9 * 1.6 * 10^-19 Кл (заряд переведено в кулони)

r = 10 мм = 0.01 м

Підставляючи ці значення у формулу Кулона, маємо:

F = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2 * ((2 * 10^6 * 1.6 * 10^-19 Кл) * (-1 * 10^9 * 1.6 * 10^-19 Кл)) / (0.01 м)^2 ≈ 5.75 Н

Отримана сила є притягувальною, оскільки заряд на першій кульці є від'ємним, а на другій - додатнім. Отже, перша кулька має надлишок від'ємного заряду, а друга кулька - дефіцит додатнього заряду.