Якою є концентрація цукру в сечі хворого на діабет, якщо при проведенні дослідження виявлено, що

кут повороту площини коливань світлового променя α=7, довжина кювети з досліджуваним матеріалом 10 см, питома оптична обертальна здатність довжини хвилі на які працює поляриметр дорівнює [α]=6.67 град·см2/г

Ответы на вопрос

Отвечает Флёмин Дмитрий.

Ответ:

Для визначення концентрації цукру в сечі хворого на діабет можна скористатися законом Бейра-Ламберта, який встановлює залежність між концентрацією речовини та її оптичною щільністю.

Згідно з цим законом, оптична щільність розчину (D) пропорційна концентрації розчиненої речовини (c) та довжині шляху (l), пройденого світлом через розчин:

D = α * c * l,

де α - питома оптична обертальна здатність, l - довжина кювети.

У задачі дано, що α = 6.67 град·см2/г, l = 10 см, а кут повороту площини коливань світлового променя α = 7 градусів.

Тоді ми можемо знайти концентрацію цукру:

c = D / (α * l) = (α * α) / (l * 100 * α) * α = 0.1005 г/см³

Отже, концентрація цукру в сечі хворого на діабет дорівнює 0.1005 г/см³.