Визначте граничний кутповного внутрішнього відбиваняпри переході світлаз алмазу в повітря​ (na=2,4)


Ответы на вопрос

Отвечает Николаева Мария.
Граничний кут повного внутрішнього відбивання для алмазу, який переходить у повітря, залежить від показника заломлення обох середовищ. Показник заломлення алмазу дорівнює близько 2,42, а повітря - близько 1,00.
Отже, з формули для граничного кута повного внутрішнього відбивання:
sin c = n2 / n1,
де c - граничний кут повного внутрішнього відбивання, n1 - показник заломлення першого середовища (алмазу), n2 - показник заломлення другого середовища (повітря),
Ми можемо визначити граничний кут повного внутрішнього відбивання алмазу, переходячи в повітря:
sin c = 1,00 / 2,42
c ≈ 24,4 градусів
Таким чином, граничний кут повного внутрішнього відбивання алмазу, переходячи в повітря, дорівнює близько 24,4 градусів. Тобто, якщо промінь світла знаходиться під кутом менше 24,4 градусів до лінії нормалі до поверхні розділу алмазу та повітря, він пройде крізь поверхню, а якщо кут більше 24,4 градусів, він повністю відбудеться в середині алмазу і не буде видно зовні.
Отвечает Решетникова Настя.

Ответ: Предельный угол полного внутреннего отражения находим из выражения sina=n2/n1   n1- показатель преломления первой среды, n2- показатель преломления второй среды. Если вторая среда воздух, то n2=1 и sina=1/n1

Алмаз: sina=1/n ( n- находим по таблице)  sina=1/2,52=0,397

a=arcsin(0,397)=23 градуса.

Аналогично плексиглас sina=1/1,5=0,667  a=42 градуса.

Объяснение: