Визначте об'єм кулі якщо при зануренні гас її дорівнює 12 Н, а у повітрі 18 Н​


Ответы на вопрос

Отвечает Чекменев Александр.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі нам знадобиться закон Архімеда:

F_в = ρ_рідини * g * V_об'єкту,

де F_в - сила піднімання, що діє на об'єкт у рідині, ρ_рідини - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, V_об'єкту - об'єм об'єкту.

Також маємо формулу для об'єму кулі:

V = (4/3) * π * r^3,

де r - радіус кулі.

Задача дає два значення сили піднімання F_в: F_в(газ) = 12 Н та F_в(повітрі) = 18 Н. Ми можемо записати два рівняння з використанням закону Архімеда та густиною водню ρ_г = 0.08988 кг/м³:

F_в(газ) = ρ_г * g * V

F_в(повітрі) = ρ_п * g * V

Перетворюємо ці рівняння, щоб виразити V:

V = F_в(газ) / (ρ_г * g) = 12 / (0.08988 * 9.81) ≈ 13.52 м³

V = F_в(повітрі) / (ρ_п * g) = 18 / (1.225 * 9.81) ≈ 1.47 м³

Таким чином, об'єм кулі приблизно дорівнює 13.52 м³, що найбільше наближене до отриманого значення.

Пояснення: