Ліфт з Останківськоі телевізійної башти розганяється зі швидкістю 7м/с. З якою силою тисне людина

масою 70 кг на підлогу ліфта, якщо час розгону 2с? Допоможіть, дуже треба. Необхідно записати «Дано» та повний розв‘язок

Ответы на вопрос

Отвечает Зуйкова Соня.

Відповідь:

сила, з якою тисне людина на підлогу ліфта, дорівнює 245 Н.²

Пояснення:

Дано:

маса людини, m = 70 кг

початкова швидкість ліфта, v₀ = 0 м/с

кінцева швидкість ліфта, v = 7 м/с

час розгону ліфта, t = 2 с

прискорення ліфта, a = (v - v₀) / t = (7 м/с - 0 м/с) / 2 с = 3,5 м/c²

Для вирішення цієї задачі необхідно використати другий закон Ньютона, який говорить, що сила, що діє на тіло, рівна добутку маси тіла на прискорення, тобто F = m*a.

Для початку знайдемо прискорення, з яким розганяється ліфт. Відомо, що прискорення - це зміна швидкості на одиницю часу, тобто a = (v2 - v1) / t, де v1 - початкова швидкість, v2 - кінцева швидкість, t - час. Записавши відповідні значення, отримаємо:

a = (7 м/с - 0 м/с) / 2 с = 3,5 м/с²

Тепер можна використати другий закон Ньютона, щоб знайти силу, з якою тисне людина на підлогу ліфта:

F = m*a = 70 кг * 3,5 м/с² = 245 Н

Отже, сила, з якою тисне людина на підлогу ліфта, дорівнює 245 Н.²