Срочно Дві лампи потужністю 88 Вт і 44 Вт включені паралельно у мережу з напругою 220 В. Визначте

опір кожної лампи і силу струму, якій протікає через кожну лампу.

Ответы на вопрос

Отвечает Гринцевич Илья.

Опір кожної лампи можна визначити за формулою:

R = V / I

де R - опір, V - напруга, I - сила струму.

Загальний опір паралельно підключених ламп можна обчислити за формулою:

1/R = 1/R1 + 1/R2 + ...

де R1 і R2 - опори перших та других ламп відповідно.

Визначимо спочатку опір кожної лампи:

Для першої лампи:

R1 = V / I1 = 220 В / (88 Вт / 220 В) = 55 Ом

Для другої лампи:

R2 = V / I2 = 220 В / (44 Вт / 220 В) = 110 Ом

Тепер визначимо загальний опір:

1/R = 1/R1 + 1/R2

1/R = 1/55 + 1/110

1/R = 3/110

R = 110/3 Ом

Сила струму в колі можна знайти, використовуючи закон Ома:

I = V / R = 220 В / (110/3 Ом) = 6 А

Тепер визначимо силу струму, яка протікає через кожну лампу за допомогою формули:

I1 = V / R1 = 220 В / 55 Ом = 4 А

I2 = V / R2 = 220 В / 110 Ом = 2 А

Отже, опір першої лампи становить 55 Ом, опір другої лампи - 110 Ом. Сила струму, яка протікає через першу лампу, дорівнює 4 А, а через другу - 2 А.