Автомобіль масою 1200 кг рухається зі швидкістю 72 км/год. Яка сила тертя діє на автомобіль, якщо

дорога має нахил 10 градусів?​

Ответы на вопрос

Отвечает Рымар Иван.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі спочатку необхідно знайти силу тяжіння, яка діє на автомобіль на нахилі дороги. За законом тяжіння Ньютона, сила тяжіння дорівнює:

F_gravity = m * g * sin(theta)

де m - маса автомобіля, g - прискорення вільного падіння (приблизно 9,8 м/с²), theta - кут нахилу дороги.

Підставивши відповідні значення, отримаємо:

F_gravity = 1200 * 9.8 * sin(10) ≈ 2074 Н

Тепер можна використати другий закон Ньютона, щоб знайти силу тертя:

F_friction = m * a

де a - прискорення автомобіля. Знаючи, що автомобіль рухається зі сталою швидкістю, можна вважати, що a = 0. Тому:

F_friction = 1200 * 0 = 0

Отже, на автомобіль діє сила тертя, рівна нулю, оскільки автомобіль рухається зі сталою швидкістю. Водночас, на автомобіль діє сила тяжіння, яка складається з вертикальної і горизонтальної складових. В горизонтальному напрямку на автомобіль не діє жодних сил, тому рух автомобіля по дорозі без тертя.

Объяснение: