Предмет розташували на відстані 12 см від збірної лінзи з фокусною відстаню 10 см.Визначте відстань

від лінзи до зображеня,оптичну силу лінзи та її збільшеня.( 100 балов)​

Ответы на вопрос

Отвечает Куликова Сонечка.

Відповідь:

відстань від лінзи до зображення= 120 см
оптична сила лінзи= 0.1 дптр
збільшення лінзи= -10

Пояснення:

За формулою тонкої збірної лінзи, можна знайти відстань від лінзи до зображення:

1/f = 1/do + 1/di

де f - фокусна відстань лінзи, do - відстань предмета від лінзи, di - відстань зображення від лінзи.

Підставляємо відомі значення:

1/10 = 1/12 + 1/di

1/di = 1/10 - 1/12

1/di = 6/120 - 5/120

1/di = 1/120

di = 120 см

Отже, відстань від лінзи до зображення дорівнює 120 см.

Оптична сила лінзи може бути обчислена як:

D = 1/f

де D - оптична сила лінзи в діоптріях.

Підставляємо відоме значення фокусної відстані:

D = 1/10

D = 0.1 дптр

Отже, оптична сила лінзи дорівнює 0.1 дптр.

Збільшення лінзи можна обчислити як:

M = -di/do

Підставляємо відомі значення:

M = -120/12

M = -10

Отже, збільшення лінзи дорівнює -10, що означає, що зображення є зменшеним в 10 разів.