СПОЧНО!!! 100 баллов Яка довжина короткого плеча важеля, якщо довше плече має довжину 50см. На

довше плече діє сила 1,2кН, а на коротке діє сила 200Н? 2.Ящик з цвяхами, маса якого 50кг піднімають на п'ятий поверх висотою 22м за допомогою блока, діючи на мотузку силою 360 Н. Обчисліть ККД, якщо нерухомий блок перемістився теж на висоту 22м. 3. Обчисліть ККД важеля, якщо до короткого плеча прикріплений вантаж масою 0,2 тони, а на довше плече діє сила 0,2Н. При цьому вантаж підняли на висоту 1м, а довше опустилось на 5 м.

Ответы на вопрос

Отвечает Николаева Настя.

Ответ:

Д.ля знаходження довжини короткого плеча важеля, можна скористатися формулою рівноваги моментів:

M1 = M2, де M1 - момент сили на короткому плечі, M2 - момент сили на довшому плечі.

M1 = F1 * L1, де F1 - сила на короткому плечі, L1 - довжина короткого плеча.

M2 = F2 * L2, де F2 - сила на довшому плечі, L2 - довжина довшого плеча.

За умовою завдання F1 = 200 Н, F2 = 1,2 кН = 1200 Н, L2 = 50 см = 0,5 м. Підставляючи ці значення в формулу, отримаємо:

F1 * L1 = F2 * L2

200 Н * L1 = 1200 Н * 0,5 м

L1 = 3 м

Отже, довжина короткого плеча важеля дорівнює 3 м.

ККД (коефіцієнт корисної дії) блока можна обчислити за формулою:

η = (F * h) / (m * g * H), де F - сила, прикладена до мотузки блока, h - висота піднятого ящика, m - маса ящика, g - прискорення вільного падіння, H - висота, на яку піднявся блок.

За умовою завдання F = 360 Н, h = 22 м, m = 50 кг, g = 9,8 м/с², H = 22 м. Підставляючи ці значення в формулу, отримаємо:

η = (360 Н * 22 м) / (50 кг * 9,8 м/с² * 22 м)

η ≈ 0,34

Отже, ККД блока дорівнює близько 0,34 або 34%.

33.Для обчислення ККД важеля необхідно знати величини сили, яка діє на важіль, та сили опори. За умовою задачі відомо, що на довшому плечі вантажу діє сила 0,2 Н, а на короткому плечі підвішений вантаж масою 0,2 тони, що відповідає силі тяжіння 2000 Н.

Таким чином, сила тяжіння на короткому плечі становить 2000 Н, а сила на довшому плечі - 0,2 Н.

Важіль можна розглядати як систему, де на одному боці діє сила тяжіння, а на іншому боці - сила опори. Оскільки вантаж підняли на висоту 1 м, а довше плече важеля опустилося на 5 м, то можна вважати, що весь робочий опір виконала сила тяжіння, тобто робота сили тяжіння дорівнює роботі сили опори.

Робота сили тяжіння:

W_т = F_т * h = 2000 Н * 1 м = 2000 Дж

Робота сили опори:

W_о = F_о * s = 0,2 Н * 5 м = 1 Дж

ККД важеля дорівнює відношенню роботи сили опори до роботи сили тяжіння:

η = W_о / W_т = 1 Дж / 2000 Дж ≈ 0,0005

Отже, ККД важеля становить близько 0,0005, що є дуже малим значенням. Це пояснюється тим, що сила тяжіння на короткому плечі значно переважає силу на довшому плечі, тому важіль не ефективний у використанні енергії

Объяснение: