У пружинному пістолеті жорсткість пружини 100 Н/м. З якою швидкістю вилетить з пістолета кулька

масою 40 г, якщо пружину було стиснуто так, що її довжина зменшилася на 10 см?​

Ответы на вопрос

Отвечает Коркишко Инна.

Для вирішення цієї задачі можна застосувати закон збереження механічної енергії. Початкова потенціальна енергія пружини дорівнює кінетичній енергії кульки в момент вильоту.

Початкова потенціальна енергія пружини Eп = \frac{1}{2} k*x^{2},

де k - жорсткість пружини, x - зменшення довжини пружини.

Кінетична енергія кульки Ek = \frac{1}{2}m*v^{2},

де m - маса кульки, v - шукана швидкість вильоту кульки.

Закон збереження механічної енергії:

Eп = Ek,

\frac{1}{2} k * x^{2} = \frac{1}{2} m * v^{2}.

Підставляючи відомі значення:

k = 100 Н/м,

x = 0,10 м (10 см),

m = 0,040 кг,

отримаємо:

\frac{1}{2} *100 Н/м * 0,10 м^2 = \frac{1}{2} *0.04 кг * v^{2}.

Розкриваючи дужки та спрощуючи вираз, отримаємо:

5 = 0,002 * v^{2}.

Поділимо обидві частини рівняння на 0,002:

v^{2} = 5 / 0,002,

v^{2} = 2500.

Використовуючи квадратний корінь, отримаємо:

v ≈ 50 м/с.

Таким чином, швидкість вильоту кульки становить приблизно 50 м/с.