дві невеликі однакові за розмірами металеві кульки заряди яких +3 нКл і -5 нКл привели дотик і

відвели на відстань 3 см. Визначити силу взаємодії між зарядженими кульками

Ответы на вопрос

Отвечает Хованский Юрий.

Ответ:

Дано:

q1=3 нКл*10^-9 Кл;

q2=-5 нКл=-5*10^-9 Кл;

r=3 см=3*10^-2 м.

Знайти F.

Рішення.

F=(|q|^2)*k/r2;

q=(q1+q2)/2=((3-5)*10^-9)/2=(-2*10^-9)/2=-1*10^-9 Кл. Тоді:

F=(|-1*10^-9|^2)*9*10^9/(3*10^-2)^2=9*110^-9/9*10^-4=1*10^-5 Н=10*10^-6 Н=10 мкН.

Объяснение: