Куля масою 400 г зазнала абсолютно непружного зіткнення з нерухомим тілом масою 100 г. Визначте, на

скільки відсотків зменшилася кінетична енергія системи внаслідок зіткнення.​

Ответы на вопрос

Отвечает Черноротов Богдан.

Для визначення зменшення кінетичної енергії системи після зіткнення, потрібно спочатку знайти кінетичну енергію системи перед зіткненням і після зіткнення. Кінетична енергія об'єкта залежить від маси тіла та його швидкості.

До зіткнення: Кінетична енергія об'єкта масою 400 г: E1 = (m1 * v1^2) / 2 E1 = (0.4 kg * v1^2) / 2

Для нерухомого тіла масою 100 г, кінетична енергія дорівнює 0, оскільки його швидкість рівна нулю.

Отже, загальна кінетична енергія системи перед зіткненням: E1 = (0.4 kg * v1^2) / 2

Після зіткнення: Куля масою 400 г та нерухоме тіло масою 100 г стають одним тілом з масою 500 г. Швидкість об'єкта після зіткнення можна визначити, використовуючи закон збереження імпульсу:

m1v1 + m2v2 = (m1 + m2)vf

де m1 та v1 - маса та швидкість першого тіла (кулі) до зіткнення; m2 та v2 - маса та швидкість другого тіла (нерхомого тіла) до зіткнення; vf - швидкість об'єкта після зіткнення.

У нашому випадку: 0.4 kg * v1 + 0 kg * 0 = (0.4 kg + 0.1 kg) * vf vf = (0.4 kg * v1) / 0.5 kg vf = 0.8v1

Кінетична енергія системи після зіткнення: E2 = (m * vf^2) / 2 E2 = (0.5 kg * (0.8v1)^2) / 2

Зменшення кінетичної енергії системи внаслідок зіткнення можна визначити за формулою: кінетична енергія перед зіткненням - кінетична енергія після зіткнення / кінетична енергія перед зіткненням * 100%

(0.4 kg * v1^2) / 2 - (0.5 kg * (0.8v1)^2) / 2 / (0.4 kg * v1^2) / 2 * 100% = (0.2 kg * v1^2) / (0.4 kg * v1^2) * 100% = 0.5 * 100% = 50%

Отже, кінетна енергія системи зменшилася на 50% після зіткнення.