Даю 25 балов! Тіло кинули вгору з висоти 5 м зі швидкістю 25 м/с. На якій висоті кінетична

енергія кулі стане втричі меншою, ніж потенційна енергія. Опором повітря знехтувати.​

Ответы на вопрос

Отвечает Климова Катя.

Ответ:

Объяснение:

При підйомі тіла вгору кінетична енергія постійно зменшується, а потенційна енергія збільшується. На певній висоті ці енергії стають рівними. Для знаходження цієї висоти використаємо закон збереження енергії:

потенційна енергія + кінетична енергія = постійна величина

На початку руху куля має тільки кінетичну енергію, а на максимальній висоті, досягнутій кулею, має тільки потенційну енергію. Оскільки опором повітря знехтуємо, то по закону збереження енергії:

mgh + (1/2)mv^2 = constant,

де m - маса кулі, g - прискорення вільного падіння, h - висота, з якої починається рух, v - початкова швидкість.

Візьмемо початкову висоту h=5м, початкову швидкість v=25м/с, а константу оберемо так, щоб кінетична енергія була втричі меншою за потенційну:

mgh + (1/2)mv^2 = (1/3)mgh

3gh + 3v^2 = 2gh

h = (3/2)v^2/g

Підставляючи відомі значення, отримаємо:

h = (3/2) * (25 м/с)^2 / 9.8 м/с^2 ≈ 96 м.

Отже, на висоті близько 96 м кінетична енергія кулі буде втричі меншою за потенційну енергію.