На менше плече важеля діє сила 300 Н, на більше 20 Н. Довжина меншого плеча 5 см. Визначити довжину

більшого плеча.

Ответы на вопрос

Отвечает Абдусалимов Юсуф.
Згідно з умовою задачі, на менше плече важеля діє сила F1 = 300 Н, а на більше плече - сила F2 = 20 Н. Позначимо довжину меншого плеча як l1 = 5 см, а довжину більшого плеча як l2.

Застосуємо закон рівноваги важеля, згідно з яким момент сил, що діють на важіль, повинен бути нульовим:
F1 * l1 = F2 * l2

Підставляємо відповідні значення і розв'язуємо рівняння відносно l2:
20 Н * l2 = 300 Н * 5 см

l2 = (300 Н * 5 см) / 20 Н = 75 см

Отже, довжина більшого плеча важеля становить 75 см.