Під час гри регбі Марічка підкинула вгору м'яч масою 0,3 кг зі швидкістю 10 м/с. Яка кінетична і

потенціальна енергія м'яча на висоті 3 м?

Ответы на вопрос

Отвечает Гусев Артем.

Ответ:  Оскільки м’яч підкидається вертикально вгору, його кінетична енергія зменшується, а потенціальна енергія збільшується. На початковому рівні (висота = 0) кінетична енергія дорівнює (1/2)mv^2 = (1/2) * 0.3 * 10^2 = 15 Дж, а потенціальна енергія дорівнює mgh = 0.3 * 9.8 * 0 = 0 Дж. Отже, сумарна енергія дорівнює 15 Дж. На висоті 3 метри потенціальна енергія дорівнює mgh = 0.3 * 9.8 * 3 = 8.82 Дж. Оскільки сумарна енергія залишається сталою, кінетична енергія на цьому рівні дорівнює 15 - 8.82 = 6.18 Дж.

ми можемо знайти швидкість м’яча на цьому рівні: (1/2)mv^2 = 6.18, отже v = sqrt(6.18 * 2 / 0.3) приблизно =5.1 м/с. Отже, на висоті 3 метри кінетична енергія м’яча дорівнює приблизно 6.18 Дж, а потенціальна енергія дорівнює приблизно 8.82 Дж.

Отвечает Крутских Андрей.

Ответ:

Перед тим, як знайти кінетичну та потенціальну енергії м'яча на висоті 3 м, необхідно визначити його потенціальну енергію на рівні землі. Для цього використаємо формулу потенціальної енергії, яка залежить від маси тіла, прискорення вільного падіння та висоти:

$E_{п} = mgh$

де $m$ - маса тіла, $g$ - прискорення вільного падіння, $h$ - висота.

Підставляємо дані:

$E_{п} = 0,3 \cdot 9,81 \cdot 0 = 0$ Дж

На рівні землі потенціальна енергія м'яча дорівнює нулю, оскільки висота $h$ дорівнює нулю.

Тепер можна знайти кінетичну енергію м'яча на висоті 3 м, використовуючи формулу кінетичної енергії:

$E_{к} = \frac{1}{2}mv^2$

де $m$ - маса тіла, $v$ - швидкість.

Підставляємо дані:

$E_{к} = \frac{1}{2} \cdot 0,3 \cdot 10^2 = 15$ Дж

Також можна знайти потенціальну енергію м'яча на висоті 3 м, використовуючи ту саму формулу:

$E_{п} = mgh$

де $m$ - маса тіла, $g$ - прискорення вільного падіння, $h$ - висота.

Підставляємо дані:

$E_{п} = 0,3 \cdot 9,81 \cdot 3 = 8,827$ Дж

Отже, на висоті 3 м кінетична енергія м'яча становить 15 Дж, а потенціальна енергія - 8,827 Дж.