ДОПОМОЖІТЬ 1)М'яч кинули вертикально вгору з початковою швидкістю 5 м/с. Визначте швидкість руху

м'яча через 0,5 с після початку руху. 2) Гелікоптер летить горизонтально на висоті 8 км зі швидкістю 180 км/год. За скільки кілометрів до цілі треба скинути вантаж?3) На похилій площині міститься кубик, коефіцієнт тертя якого 0,5. Визначте прискорення, з яким кубик буде зісковзувати, якщо кут нахилу площини становитиме 30º4) Чому людині, яка стоїть у човні, що рухається, важко утримати рівновагу, коли човен раптом зупиниться?​

Ответы на вопрос

Отвечает Диковицкая Вика.

1)Відповідь: 0 м/с. Під час вертикального піднімання м'яча вгору його швидкість спочатку буде зменшуватись під дією гравітації. Через 0,5 с після початку руху швидкість м'яча становитиме 0 м/с, коли м'яч на мить зупиниться перед тим, як почати падати вниз.

Скорость мяча вычисляется по формуле

v(t) = vo - gt, где

vo = 5м/с - начальная скорость мяча

t = 0,5c - время движения

g = 10 м/с² - ускорение свободного падения

v(0.5) = 5 - 0.5 · 10 = 0

2)V = 180 км/ч = 50 м/с

Используем формулу из темы: "Движение тела, брошенного горизонтально"

L = V*√ (2*H/g)

L = 50*√ (2*8000/10) = 80 000 м  или   80 км

3)Відповідь: 4,9 м/с². Прискорення, з яким кубик буде зісковзувати по похилій площині, можна визначити за формулою: a = g x sin(α) - μ x g x cos(α), де g - прискорення вільного падіння (9,8 м/с²), α - кут нахилу площини (30º), μ - коефіцієнт тертя між кубиком і площиною (0,5). a = 9,8 м/с² x sin(30º) - 0,5 x 9,8 м/с² x cos(30º) = 4,9 м/с².

4)Людина, яка стоїть у човні, що рухається, має почуття руху, яке виникає за рахунок руху човна. Якщо човен раптом зупиниться, то рух її тіла продовжиться, оскільки тіло має інерцію - тенденцію продовжувати рух зі сталим швидкістю або залишатися у стані спокою. Внаслідок цього виникає відчуття, що людина "кидається" вперед, або назад, що робить важким утримання рівноваги. Цей ефект називається інерційним ефектом і є однією з основних причин того, чому людина може втратити рівновагу, коли човен раптом зупиняється.