Камінь, масою 20 г, випущений з рогатки, досяг висоти 40 м і впав. Під час "пострілу" гумовий

джгут, використаний у рогатці, розтягнувся на 20 см. Визначте коефіцієнт жорсткості джгута. Опором повітря можна знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Никита.

Ответ:Отже, коефіцієнт жорсткості джгута дорівнює 19620 Н/м.

Объяснение:Запишемо рівняння руху каменя:

mgh = (1/2)kx^2,

де m - маса каменя, g - прискорення вільного падіння, h - висота польоту, k - коефіцієнт жорсткості джгута, x - подовження джгута.

Переведемо відомості задачі до СІ:

m = 0.02 кг, g = 9.81 м/с^2, h = 40 м, x = 0.2 м.

Підставимо ці значення в рівняння і розв'яжемо його відносно k:

k = 2mgh/x^2 = 20.029.81*40/(0.2)^2 ≈ 19620 Н/м.