Чорна пантера масою 45 кг, полюючи, стрибає за здобиччю з висоти 5 м від поверхні землі. Визначте

швидкість пантери в момент приземлення.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мамаев Максим.

Ответ:

Щоб визначити швидкість пантери в момент приземлення, можна скористатись законами збереження енергії.

На початку, коли пантера починає стрибок, її потенціальна енергія дорівнює масі, прискоренню вільного падіння (приблизно 9.8 м/с²), і висоті:

Потенціальна енергія = маса * прискорення вільного падіння * висота

Еп = m * g * h

Еп = 45 кг * 9.8 м/с² * 5 м = 2205 Дж

Коли пантера долає всю висоту і досягає землі, її потенціальна енергія перетворюється на кінетичну енергію:

Кінетична енергія = (1/2) * маса * швидкість²

Ек = (1/2) * m * v²

Оскільки потенціальна енергія на початку дорівнює кінетичній енергії у кінці, ми можемо записати:

Еп = Ек

2205 Дж = (1/2) * 45 кг * v²

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння щодо швидкості (v):

v² = (2 * 2205 Дж) / 45 кг

v² ≈ 98 м²/с²

Отже, швидкість пантери в момент приземлення складає приблизно √98 м/с, або близько 9.9 м/с