8. Провідник, виготовлений із мідного дроту з площею поперечного перерізу 0,1 м², перебуває під

напругою 11 в і споживає потужність 12,1 Вт. Чому дорівнює довжина Ом-мм2 провідника? Питомий електричний опір міді становить 0,017 M​

Ответы на вопрос

Отвечает Кияева Катя.

Ответ:

За законом Ома, опір провідника можна обчислити за формулою:

R = V / I,

де R - опір провідника в Омах, V - напруга на провіднику в Вольтах, I - сила струму, що протікає через провідник в Амперах.

За умовою, напруга на провіднику V=11 В, потужність P=12,1 Вт, тому сила струму, що протікає через провідник, може бути знайдена за формулою:

P = V * I,

I = P / V = 12.1 / 11 = 1.1 A.

Опір провідника можна знайти також за формулою:

R = ρ * L / S,

де ρ - питомий електропровідність матеріалу провідника в Ом-метрах, L - довжина провідника в метрах, S - площа поперечного перерізу провідника в метрах квадратних.

Підставляючи в цю формулу дані з умови, отримуємо:

L = R * S / ρ = (V/I) * S / ρ = (11 В / 1.1 А) * 0.1 м² / 0.017 Ом-мм² = 64,7 метрів.

Отже, довжина Ом-мм² провідника дорівнює 64,7 метрів.