Поглинена доза випромінювання 5 мкГр припадає на речовину масою 10 кг. Знайти енергію іонізуючого

випромінювання.​

Ответы на вопрос

Отвечает Адушкина Катя.

Відповідь:

Пояснення:

Щоб знайти енергію іонізуючого випромінювання, необхідно знати величину поглиненої дози та масу речовини. В даному випадку, поглинена доза дорівнює 5 мкГр (мікро-грейві), а маса речовини становить 10 кг.

Енергія іонізуючого випромінювання може бути визначена за допомогою співвідношення:

Енергія = Доза × Маса.

Перетворимо одиниці вимірювання:

5 мкГр = 5 × 10^(-6) Гр,

10 кг = 10^4 г.

Підставимо значення в формулу:

Енергія = (5 × 10^(-6) Гр) × (10^4 г) = 5 × 10^(-6) × 10^4 Гр × г = 5 × 10^(-2) Гр × г.

Отже, енергія іонізуючого випромінювання дорівнює 5 × 10^(-2) Гр × г (грей-грам).