ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА! СРОЧНО! ДАЮ 85 БАЛОВ!!! Під час проведення досліду з визначення

електрохімічного еквівалента міді було отримано такі дані: час проходження струму — 20 хв, сила струму — 0,5 А, маса катода до досліду 70,4 г, маса після досліду — 70,58 г. Яке значення електрохімічного еквівалента міді було отримано за цими даними?

Ответы на вопрос

Отвечает Костина Соня.

Електрохімічний еквівалент металу можна визначити за формулою:

E = (Q * M) / (I * t),

де E - електрохімічний еквівалент, Q - кількість електричних зарядів, що пройшли через розчин, M - молярна маса металу, I - сила струму, t - час проходження струму.

Спочатку визначимо кількість зарядів Q, що пройшли через розчин:

Q = I * t = 0,5 А * 20 хв * 60 с/хв = 600 Кл

Потім визначимо зміну маси катода:

Δm = m2 - m1 = 70,58 г - 70,4 г = 0,18 г

Далі визначимо молярну масу міді M з таблиці молярних мас:

M = 63,55 г/моль

Тепер можемо визначити електрохімічний еквівалент міді:

E = (Q * M) / (I * t) = (600 Кл * 63,55 г/моль) / (0,5 А * 20 хв * 60 с/хв) ≈ 3,97 г/Кл

Отже, електрохімічний еквівалент міді за цими даними становить близько 3,97 г/Кл.