Під час проведення лабораторної роботи з визначення електрохімічного еквівалента міді учень

протягом 18 хв пропускав електричний струм 10 А через розчин мідного купоросу. За час досліду маса катода збільшилися від 40 г до 43,2 г. Яке значення електрохімічного еквівалента отримав учень?

Ответы на вопрос

Отвечает Русяновская Яна.

Ответ:

Електрохімічний еквівалент (Е) можна визначити за формулою:

E = (Δm)/(I * t),

де Δm - зміна маси катода (у г),

I - сила струму (у А),

t - час (у секундах).

В даному випадку Δm = 43,2 г - 40 г = 3,2 г, I = 10 А, t = 18 хв * 60 с/хв = 1080 с.

Підставляємо значення в формулу:

E = (3,2 г)/(10 А * 1080 с) = 0,0002962962962962963 г/Кл.

Отже, учень отримав значення електрохімічного еквівалента міді приблизно 0,000296 г/Кл.