з якою силою взаємодіють два заряди 20 нкл і 1,5 нкл,якщо вони знаходяться на відстані 1 метр 20 см

у вакумі

Ответы на вопрос

Отвечает Журавенко Вадим.

Для визначення сили взаємодії двох точкових зарядів можна скористатися законом КулонаВідстань між зарядами:

r = 1 м 20 см = 1,2 м.

Запишемо формулу для обчислення сили взаємодії:

F = k * (q1 * q2) / r^2,

де k - коефіцієнт Кулона, q1 та q2 - заряди з відповідними знаками (+ або -).

k = 9 * 10^9 Н * м^2 / Кл^2 (коефіцієнт пропорційності у законі Кулона)

Підставляємо дані в формулу:

F = 9 * 10^9 * (20 * 10^-9) * (1.5 * 10^-9) / (1.2)^2

Отримуємо:

F ≈ 0.063 Н

Отже, два заряди взаємодіють з силою приблизно 0,063 Н.