З яким прискоренням ковзає брусок по похилій площині з кутом нахилу 30° , якщо коефіцієнт тертя

дорівнює 0,02?

Ответы на вопрос

Отвечает Пучков Саша.

Объяснение:

F = m * a

У цій задачі на брусок діє гравітаційна сила, яка спрямована вертикально вниз і дорівнює m * g, де m - маса бруска, g - прискорення вільного падіння. Також на брусок діє сила тертя, яка направлена вздовж площини і дорівнює Fт = μ * N, де μ - коефіцієнт тертя, а N - нормальна сила, яка перпендикулярна до площини і дорівнює N = m * g * cos(θ), де θ - кут нахилу площини.

Таким чином, за другим законом Ньютона, отримаємо рівняння:

m * a = m * g * sin(θ) - μ * m * g * cos(θ)

Скасуємо масу бруска з обох боків рівняння:

a = g * (sin(θ) - μ * cos(θ))

Підставляємо відомі значення:

a = 9.81 м/с^2 * (sin(30°) - 0.02 * cos(30°)) ≈ 0.475 м/с^2

Отже, прискорення бруска по похилій площині дорівнює близько 0.475 м/с^2.