Який тиск чинить спортсмен масою 78кг на сніг Якщо він стоїть на лижах довжиною 2 м, ширина 8см​


Ответы на вопрос

Отвечает Шапкина Анна.

Для розв'язання цієї задачі потрібно знати тиск спортсмена на площу, на яку він стоїть.

Тиск (P) - це сила, діюча на площу (A):

P = F / A

де F - сила, яка діє на площу, A - площа, на яку діє сила.

Для обчислення площі, на яку діє спортсмен, потрібно знати площу основи його лиж. Площа основи складається з довжини та ширини, тому:

A = довжина * ширина = 2 м * 0,08 м = 0,16 м²

Тепер можна обчислити тиск спортсмена на сніг, використовуючи формулу вище і прийнявши вагу спортсмена як силу, яка діє на площу:

P = F / A = маса * g / A

де g - прискорення вільного падіння, яке на Землі приблизно дорівнює 9,8 м/с²

У даному випадку:

P = 78 кг * 9,8 м/с² / 0,16 м² ≈ 4818,75 Па

Отже, тиск, який спортсмен масою 78 кг чинить на сніг становить близько 4818,75 Па.