Знайдіть енергію йонізуючого альфа-випромінювання, передану тілу масою 20 г, якщо потужність дози

випромінювання становить 0,8 Зв/с, а час його впливу 25 с. Помогите пожалуйста.

Ответы на вопрос

Отвечает Лузанова Мария.

Для визначення енергії йонізуючого випромінювання, переданої тілу, можна скористатися формулою:

E = D * m,

де E - енергія випромінювання в джоулях (Дж), D - потужність дози випромінювання в ваттах на кілограм (Вт/кг), m - маса тіла в кілограмах (кг).

У даному випадку, потужність дози випромінювання становить 0,8 Зв/с (зіверт/сек), що можна перевести в одиниці СІ:

0,8 Зв/с = 0,8 * 10^6 Вт/кг

Маса тіла дорівнює 20 г, що можна перевести в кілограми:

m = 20 г = 0,02 кг

Час впливу випромінювання дорівнює 25 с.

Тепер можна обчислити енергію йонізуючого випромінювання:

E = D * m * t = 0,8 * 10^6 Вт/кг * 0,02 кг * 25 с = 400 000 Дж

Отже, енергія йонізуючого випромінювання, передана тілу масою 20 г, становить 400 000 Дж.