Балон, у якому містилося повітря під тиском 1 МПа, з'єднали з порожнім балоном об'ємом 4 л. Після

цього в обох балонах установився тиск 700 кПа. Визнач об'єм першого балона. Температура повітря не змінювалася.​

Ответы на вопрос

Отвечает Прокопова Лера.

Ответ:

Для вирішення цього завдання використаємо закон Бойля-Маріотта, який говорить про зв'язок між тиском і об'ємом газу при постійній температурі.

Закон Бойля-Маріотта формулюється таким чином: при постійній температурі об'єм газу зворотно пропорційний його тиску.

Математично це можна записати так:

P₁V₁ = P₂V₂,

де P₁ та V₁ - тиск і об'єм першого балона (до з'єднання),

P₂ та V₂ - тиск і об'єм другого балона (після з'єднання).

Заміняючи відомі значення, отримаємо:

(1 МПа)(V₁) = (700 кПа)(4 л).

Перетворюємо одиниці в однорідні:

(1 МПа)(V₁) = (700 кПа)(4000 мл).

Спрощуємо:

V₁ = (700 кПа)(4000 мл) / (1 МПа).

Виконуємо обчислення:

V₁ = (700 * 4000) / 1 = 2,800,000 / 1 = 2,800,000 мл.

Отримали об'єм першого балона 2,800,000 мл.

Для отримання відповіді у літрах, переведемо мілілітри в літри:

2,800,000 мл = 2800 л.

Отже, об'єм першого балона становить 2800 л.

Объяснение: