З якою силою розтягнута пружина до якої підвести чавунний брусок розміром 10см х 8см х 5см. Густина

чавуну 7000 кг/м³​

Ответы на вопрос

Отвечает Григоров Тимофей.

Відповідь:

Для вирішення цієї задачі необхідно знати жорсткість пружини (в Н/м) та зміщення пружини (в метрах).

Зміщення пружини можна визначити, враховуючи розміри та масу чавунного бруска. Об'єм чавунного бруска:

V = 0.1 м * 0.08 м * 0.05 м = 0.0004 м³

Маса чавунного бруска:

m = ρV = 7000 кг/м³ * 0.0004 м³ = 2.8 кг

Зміщення пружини можна визначити за формулою:

x = mg/k

де g - прискорення вільного падіння (9.8 м/с²), k - жорсткість пружини (в Н/м).

Оскільки жорсткість пружини не відома, її необхідно виміряти. Для цього можна використати простий експеримент, зваживши пружину, а потім поставивши на неї тіло з відомою масою та виміряти зміщення пружини.

Отже, щоб відповісти на запитання задачі, потрібно виміряти жорсткість пружини та знайти зміщення пружини за допомогою обчисленого з цієї жорсткості значення.